سِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAPسِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAPسِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAP

راهکارهای حوزه معدن و کلیه صنایع فلزی

صنایع معدنی و فلزی (Mining)

Mining یا صنعت معدن  یکی از صنایع اصلی و پرسود در ایران است.

اما این صعنت  از زنجیره تامین تا کارگران معدن و قیمت کالاها تحت تاثیر  ناپایداری، عدم قطعیت ، پیچیدگی و ابهام (VUCA) است.

همچنین الویت های محیط زیستی ، اجتماعی و قوانین حاکم بر کشور (ESG)و ایجاد هماهنگی بین این موارد برای کاهش ریسک و افزایش سرمایه گذاری یک فاکتور مهم و حیاتی می باشد.

در طی سالیان اخیر با احتمال کاهش کانی های معدنی در معادن ،  شرکت های فعال در این صنعت در پاسخ به این کاهش احتمالی در حال رشد و توسعه  برای استخراج بیشتر و پایداری می باشند.

بر اساس مطالعاتی که شرکت SAP  داشته است، بهبود درآمد و افزایش کارایی برای سازمان ها دو الویت اصلی است که به دنبال بهبود آن می باشند.

برای این منظور سازمان ها به دنبال رابطه بهتر با مشتریان و پایداری بیشتر می باشند.

یکی از راهکار های دستیابی به این منظور دیجیتالی کردن پروسه های سازمانی می باشد.

طبق تحقیقاتی که کمپانی Futurum در سال 2022 انجام داده است، هنگامی که از کمپانی ها راجع به دیجیتالی شدن و دگرگونی دیجیتالی(Digital Transformation) سوال شد، نزدیک به 98 درصد پاسخ ها مثبت بوده و آن را یک اولویت می دانستند. 

digital Transformation

استفاده از SAP  یکی از راه های دستیابی به اتوماسیون دیجیتال و رشد بلند مدت می باشد.

با توجه به اهمیت خاص صنعت معدن، SAP یک راهکار مبتنی بر صنعت (Industry Solution) ارائه داده است

mining

ابداعات SAP و شرکای آن در صنعت معدن

SAP Environment, Health, and Safety Management

یکی از ماژول های اصلی SAP ماژول (EHS) می باشد، EHS اصول حفاظت از رفاه کارکنان، ترویج یک محیط کار سالم و به حداقل رساندن ردپای محیطی سازمان را در بر می گیرد (EHS)چارچوبی جامع است که بر اهمیت اساسی شیوه‌های تجاری مسئولانه تأکید می‌کند. در دنیایی که مشخصه آن ارتباط متقابل و نگرانی‌های زیست‌محیطی رو به رشد است، EHS به عنوان یک اصل راهنما برای سازمان‌های متعهد به عملیات پایدار ظاهر شده است.

SAP Business Network for Asset Management

یک شبکه برای کنترل و مدیریت دارایی های یک سازمان می باشد، برای رصد تجهیزات و جمع آوری اطلاعات در یک سامانه مرکزی استفاده می شود

SAP S/4HANA

در حال حاضر محصول اصلی شرکت SAP یعنی S/4HANA بهترین نرم افزار ERP در جهان است

سایر راهکارهای مبتنی بر صنعت