سِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAPسِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAPسِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAP

SAP Solution Manager

SAP Solution Manager

محصول SAP Solution Manager ابزاری است که سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا محصولات SAP و حتی غیر SAP خود را به شکل بهتر مدیریت و نظارت کنند. به عبارت دیگر مدیریت متمرکزی ایجاد می‌کند تا بتوان به صورت خودکار کل SAP Landscape (مجموعه سرورهای SAP که در یک سازمان با یکدیگر در ارتباط هستند) را مدیریت کرد. البته در گذشته Solution Manager بیشتر در نقش نظارتی عمل می‌کرد اما در نسخه‌های جدیدتر گسترش پیدا کرده و فرایندهای جدید و جذابی به آن اضافه شده‌اند.  

  

فرایندهای قابل مدیریت در Solution Manager شامل موارد زیر است:
  • Requirements Management
  • Business Process Operations
  • Application Operations
  • IT Service Management
  • Landscape Management
  • Change Control Management
  • Test Suite
  • Process Management
  • Project Management

با توجه به ابعاد گسترده این محصول، پیکربندی و تنظیمات اولیه آن جهت راه اندازی نیاز به تجربه کافی و دانش نسبتا عمیق به ویژه در حوزه تکنیکال SAP دارد زیرا راه اندازی و استفاده از هر یک از فرایندهای فوق تنظیمات نسبتا مفصل و گاه پیچیده دارد.

در نسخه‌های جدید این محصول همگام با سایر محصولات SAP، اینترفیس کاربر نهایی مبتنی بر SAP Fiori است که علاوه بر زیبایی و همخوانی با سایر محصولات مورد استفاده در Landscape کاربری آن را ساده تر ساخته است.

همان‌طور که اشاره شد، یکی از حوزه‌های قوی Solman بحث قابلیت‌های نظارتی آن است که ما را قادر می‌سازد انواع سیستم‌ها و دیتابیس‌های موجود در Landscape را مدیریت و مانیتور کنیم که برای این منظور هر یک از سیستم‌ها را به Solman معرفی و یا اصطلاحا در آن رجیستر می‌کنیم. با انجام این کار با استفاده از پارامترها و شاخص‌های نظارتی از پیش تعریف شده در Solman قادر خواهیم بود وضعیت عمبکرد هر یک از سیستم‌ها را به صورت لحظه‌ای در داشبورد Solman مشاهده کرده و در صورت نیاز اقدامات مقتضی را انجام دهیم. امکان Drill-down برای برای مشاهده جزئی مقادیر شاخص‌ها و تغییرات آن‌ها نیز وجود دارد. خود Solman هم دارای یک کارتابل هشدار (Alert Inbox) است که در صورت وجود عارضه در هر یک از سیستم‌های تحت نظارت و یا پیش بینی مشکل در آینده نزدیک، هشدار مربوطه را به Inbox ارسال می‌کند و به صورت هوشمند، راه حل پیشنهادی برای حل مشکل را نیز ارائه می‌کند. همچنین ما را قادر می سازد تا مساله پیش آمده را به صورت تیمی و از طریق تخصیص task به اعضای تیم پیگیری و حل کنیم.         

Solution Management