سِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAPسِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAPسِدرا پرو - پیاده سازی محصولات SAP

SAP CAR

SAP CAR

SAP CAR  یا Customer Activity Repository یک نرم افزار پلتفرم داده است  که برای جمع آوری، مرتب کردن، طبقه بندی داده های مشتریان و داده های تراکنش های آنان استفاه می شود.

ماژول های مختلفی در SAP CAR  استفاده شده است که دامنه مختلفی از خدمات را ارائه می دهد مانند:

  • POS Data Transfer and Audit (POSDTA)
  • Multichannel Transaction Data Management
  • Unified Demand Forecast (UDF)

 می توان از POSDTA در دستگاه های پز فروشگاهی استفاده کرد. 

استقرار نرم افزار SAP CAR نیازمند پرداخت هزینه جداگانه‌ای توسط مشتریان می باشد. این هزینه شاید در ابتدای پروژه توجیه نداشته باشد، ولی با توجه به این که هماهنگی و یکپارچگی کانال فروش با سیستم SAP یکی از ضروریات انکار ناپذیر در پروژه استقرار SAP-RETAIL  محسوب می‌شود، شرکت سدراپرو حسب این نیاز ضروی اقدام به توسعه یک محصول بومی نموده است. این سیستم با الگوبرداری از نسخه SAP-CAR و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های BAPI و SAP IDOC پیاده‌سازی شده است.

SAP با ارائه محصولی به نام SAP CAR به نوعی این چالش اساسی را حل نموده است. از مهمترین قابلیت‌های این نرم افزار به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

جمع آوری و تجمیع داده‌های فروش از کانال‌های فروش متعدد و مختلف و نگهدای آن‌ها در یک مخزن داده
مدیریت ارسال درست داده‌های مورد نیاز به سیستم SAP
مدیریت ارسال اطلاعات پایه از SAP به کانال‌های فروش
فراهم کردن بستر برنامه ریزی بر اساس داده‌های دریافتی از کانال‌های فروش مانند برنامه‌ریزی سفارشات و مدیریت اسورتمنت کالاها 

مزایای استفاده از ابزار سدراکار برای شرکت‌های خرده فروشی

بروز رسانی به موقع موجودی کالا

اطلاع رسانی به موقع به SAP بابت آخرین موجودی کالا کمک شایانی در برنامه‌ریزی سفارشات و پرسازی کانال فروش نموده و مشتری به خوبی می‌تواند به طور دقیق‌تری اقدام به برنامه‌ریزی زنجیره تأمین و برنامه‌ریزی قیمت و پروموشن کالاها نماید.

مدیریت بروز قیمت‌ها و تخفیفات

بروز رسانی سریع قیمت کالاهای روی شلف و همچنین اعمال سریع تخفیفات و پروموشن‌های فروش از جمله مهمترین چالش‌های شرکت‌های خرده فروشی است. از مهمترین قابلیت‌های SAP مدیریت درست قیمت‌های و تخفیفات است. در صورتی که این اطلاعات در سریع ترین زمان ممکن به کانال فروش منتقل گردد.

دریافت سریع و درست اطلاعات فروش

اطلاعات فروش شامل حواله فروش، فاکتور فروش و اطلاعات مربوط به برگشت از فروش می‌باشد. انتقال به موقع با حفظ توالی اسناد از جمله مهمترین چالش‌های شرکت‌های خرده فروشی می‌باشد. اطلاع به موقع و درست از این اطلاعات امکان برنامه‌ریزی و مدیریت را برای مدیریت به خوبی فراهم می‌سازد.